Szmorad F. (2000): A Kelemér-Serényfalva Erdőrezervátum Természetvédelmi Terület védetté nyilvánítási javaslata

Összefoglalás

Kelemér–Serényfalva Erdőrezervátum, általános területleírás, természetvédelmi célkitűzések, kezelési koncepció és feladatok

Megjegyzések

A védetté nyilvánítási javaslat anyaga a Kelemér–Serényfalva Erdőrezervátum területe természetvédelmi területté nyilvánítását megelőző hatósági eljáráshoz készült, a természetvédelmi kezelési tervekre 2000-ben érvényes tartalmi útmutató szerint.

A védetté nyilvánítási javaslat az azonosító adatok közlése után mellett két fő fejezetre tagolódik. A leíró részben rövid, vázlatos összefoglalást találunk a rezervátum földrajzi helyzetéről, az éghajlati, földtani, domborzati, vízrajzi viszonyokról, a talajokról, a növénytakaróról és annak egységeiről, az egyes élőhelytípusok jellemzőiről, az állatvilág főbb vonásairól, kultúrtörténeti értékekről, valamint a területet érintő nyomvonalas és egyéb műszaki létesítményekről. E fejezetek – természetvédelmi (védettségi, veszélyeztetettségi) mutatókkal együtt – tartalmazzák a terület védett és lokálisan értékesnek minősíthető növény- és állatfajainak jegyzékét.

A kezelési irányelveket magába foglaló fejezet az erdőrezervátum egészére, a magterületre, illetve a védőzónára vonatkozó szempontokat külön-külön tartalmazza. A kezelési előírások, irányelvek zöme a rezervátum területén található erdők távlati fenntartására vonatkozó szabályokat érintik.
A védetté nyilvánítási javaslathoz mellékletként ingatlan-nyilvántartási térkép, tulajdoni lap másolat(ok), a magterület és védőzóna erdészeti térképen való lehatárolása, az erdőrészletek szerinti területkimutatás tartozik.

Lelőhely
ANP